Karantinada Netflix’ten İzlenebilecek Diziler

Merhaba; bu yazıda evde kaldığımız süre zarfında izleyebileceğiniz birkaç dizi önerisinde bulunmak istiyorum. En bilinen, her yerde karşınıza çıkabilecek dizileri mümkün olduğu sürece yazmamaya çalışacağım.


1. The Good Place (Komedi)
Bencil bir kadının, öldükten sonra yapılmış bir hata sonucu İyi Yer’e gelmesiyle başlayan hikaye bulunduğu yeri haketmek için daha iyi bir insan olmaya çalışmasıyla devam eder.


2. The 100 (Distopya)
Dünyada nükleer bir kıyamet kopar. 100 sene sonra uzay istasyonunda yaşamını sürdüren 100 kişi dünyaya dönüp, yaşanabilir olup olmadığını öğrenmeye çalışırlar.


3. Extraordinary You (Kore – Komedi)
Bir çizgi romanın içinde olduğunu fark eden bir genç kız, çizilen sahnelerin dışında sahneleri değiştirerek kaderini yeniden çizmeye çalışır.


4. Toy Boy (Suç – Drama)
Sevgilisinin kocasını öldürmekten hapse giren adam, yeniden yargılanmak üzere serbest bırakılınca gerçek katilin sevgilisi olduğunu kanıtlamaya çalışır.5. Oh My Venus (Kore – Romantik Komedi)
Lisede çok güzel olan bir kadının 15 sene sonra çok kilo alıp, sevgilisi tarafından terk edilmesiyle dünyaca ünlü yetenekli bir antrenörden hayatına çeki düzen vermek ve forma girmek için yardım almasıyla başlar.


6. Love, Death & Robots (Animasyon)
Korkunç yaratıklar, nahoş sürprizler ve karamizahın bir arada olduğu bir dizi.


7. The OA (Drama – Bilim Kurgu)
Kaybolduktan 7 sene sonra geri dönen genç bir kadın, gizli bir görev için 5 yabancıyla bir ekip kurar.


8. Orphan Black (Suç Drama)
Kendisine çok benzeyen bir kadının intiharına tanık olan Sarah, kadının kimliğini alır ve gizemli bir dünyaya adım atar.


9. Fight For My Way (Kore – Gençlik – Komedi)
Hayallerinin peşinde koşmaya çalışan eski bir tekvando şampiyonu ve bir danışma görevlisi geçmişi sıradan olan insanlara iyi davranmayan dünyayla cebelleşir.