İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Bu yazımızda sizlerle sadece mantıklı olan internetten para kazanma yöntemlerini paylaşacağız. Bu yöntemlerden bazıları ek gelir olacak kadar kazanç sağlarken, bazıları ise ciddi anlamda paralar kazandırabilir. Tabii ki internetten de olsa para kazanmak için emek vermek lazım. Şimdi bu yöntemleri anlatmaya başlayalım.

1 – Bounty ile Para Kazanmak

Bounty, telefonunuza yükleyebileceğiniz bir uygulama. Uygulama size bazı görevler sunuyor ve siz bu görevlerden aklınıza yatanı seçip tamamlıyorsunuz. Görevler çok fazla çeşitlilik gösterse de bu görevler bir markete gidip, bir ürün grubunun reyonunu fotoğraflamak, bankamatikleri kontrol etmek, bir mağazadaki çalışanı bulup sizden istenen soruları sormak gibi görevler olabilir. Bu uygulama ile yaşadığınız yerin yakın çevresini dolaşarak güzel paralar kazanabilirsiniz.

Uygulamayı android cihazınıza indirmek için buraya tıklayın.
Uygulamayı ios cihazınıza indirmek için buraya tıklayın.

2 – Yandex Toloka ile Para Kazanmak

Yandex Toloka’ya girip, bilgilerinizi doldurduktan sonra size sunulan görevleri yapıp para kazanıyorsunuz. Burada +18 görevleri istemezseniz kapatabilirsiniz. Yine çok fazla görev çeşidi olmasına rağmen genellikle sizden bazı siteleri ziyaret etmeniz ve oradaki bilgileri teyit etmeniz istenir. Yandex Toloka’yı düzenli kullanarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Siteye gitmek için buraya tıklayın.

3 – Yandex Toloka Mobil ile Para Kazanmak

Yandex Toloka Mobil’e girdiğiniz zaman size haritada bazı noktalar gösterilir. O noktalara gidip, orada bulunan kuruluşun bazı fotoğraflarını çekmeniz istenir ya da bir firmanın orada olup olmadığını teyit etmeniz istenir. Bu noktaların sıklığı oldukça fazla. Sabırlı olursanız iyi paralar kazanabilirsiniz.

Uygulamayı android cihazınıza indirmek için buraya tıklayın.
Uygulamayı ios cihazınıza indirmek için buraya tıklayın.

4 – ySense ile Para Kazanmak

Eski adı Clixsense olan anket doldurma ve görev yapma sitesi. Bu sitedeki anketleri cevaplayarak ve görevleri yaparak çok ciddi paralar kazanan insanlar mevcut. Evde bilgisayar, tablet veya telefon ile para kazanmanın en kolay yöntemlerinden biri.

Siteye gitmek için buraya tıklayın.

5 – Link Kısaltarak Para Kazanmak
Forumlarda, sözlüklerde veya sosyal medyada çok dolaşan ve paylaşım yapan biriyseniz, paylaşımlarınızın linkini kısaltarak para kazanabilirsiniz. Kullanıcılar kısaltılan linke tıkladığında öncelikle reklam görür ve daha sonra ilgili sayfaya yönlendirilirler. Bu sayede her tıklama başına para kazanırsınız.

En bilinen link kısaltma sitelerinden biri olan bc.vc’ye gitmek için buraya tıklayın.